Znamy już pełną listę uczestników 3 Rajdu Grodzkiego.

21458646_10211692078395741_1328402403_o

Już tylko niecały tydzień dzieli nas od 3 Rajdu Grodzkiego. Tegoroczna edycja odbędzie się w potrójnym wydaniu. Wystartuje w niej łącznie 65 zawodników, walczących o punkty w MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, DISLA Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz w Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS. Łączna długość trasy to 156,36 km. Zlokalizowano na niej 6 całkowicie asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 45,93 km.

W sobotę, 28 października, zawodnicy stawią się na odbiorze administracyjnym. Następnie  zapoznają się z trasą, a samochody przejdą badanie kontrolne. W tym samym dniu, o godz. 19.00 odbędzie się na bieckim rynku start honorowy. W niedzielę rano zawodnicy wyruszą na odcinki specjalne zlokalizowane na terenie powiatu jasielskiego, w gminach Brzyska, Jasło i Skołyszyn.
Po każdej pętli załogi zjeżdżać będą do parku serwisowego, mieszczącego się na ul. Tumidajskiego w Bieczu. Na mecie rajdu pierwsza załoga zamelduję się w niedzielę o godz. 14.48.

Warto być zarówno na bieckim rynku, jak w parku serwisowym, ponieważ będzie to świetna okazja, by z bliska zobaczyć rajdowe maszyny i porozmawiać z zawodnikami. A będzie na co popatrzeć, bowiem wśród startujących aut nie zabraknie legendarnych maszyn rajdowych, takich jak: audi quattro A2, subaru impreza 555, czy mazda GTX. Prawdziwą wisienką na torcie będzie przepiękna toyota celica GT4 ST205, która jako tzw. „zerówka” pojedzie przed uczestnikami rajdu. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich
do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. Spodziewamy
się zaciętej walki na oesach i sporej liczby kibiców, tak, jak było
w latach ubiegłych – mówi Marek Sitek, prezes Automobilklubu Bieckiego – głównego organizatora Rajdu Grodzkiego.

Pełne listy zgłoszeń dostępne poniżej.

Lista zgłoszeń HRSMP

Lista zgłoszeń RSMPk

Lista zgłoszeń Super KJS

 

Rzecznik Prasowy Rajdu Grodzkiego

Krzysztof Mikruta