Wrocławski i Dobrowolski na czele – Rajd Grodzki po OS 4

Za nami już cztery z sześciu oesów zaplanowanych w 4. Rajdzie Grodzkim. Na drugiej pętli oesowymi zwycięstwami podzielili się Damian Kostka i Szymon Żarłok, ale pozycja liderów klasyfikacji generalnej należy do załogi Wrocławski/Dobrowolski w Renault Clio.

Na dłuższym z dwóch oesów Rajdu Grodzkiego, czyli próbie Ropa szybsi byli Żarłok z Pietruszką (Honda Civic), którzy pokonali Kostkę i Martynka (również Honda Civic) zaledwie o 0,2 sekundy. Trzecie miejsce wywalczyli Sordyl i Korzeniowski, więc całe podium na OS 3 należało do załóg w Hondach Civic. Czwartemu z duetów – Ciomborowi z Boryckim, do wyrównania czasu Sordyla i Korzeniowskiego zabrakło zaledwie 0,1 sekundy. Najlepszą z załóg spoza koalicji w Hondach byli Wrocławski z Dobrowolskim w Renault Clio. Dziesiąty czas należał do Łukasza Goduli i Daniela Nowaka (Peugeot 106 S16) – najszybszych wśród załóg rywalizujących w Pucharze Peugeota i Citroena.

Kostka i Martynek – zdecydowani liderzy punktacji mistrzostw Śląska wzięli rewanż na odcinku numer 4. Trasę próby Oderne (6,98 km) przejechali 0,6 sekundy szybciej niż Dominik Cholewa z Marcinem Roikiem (Renault Clio). Żarłok z Pietruszką musieli się zadowolić siódmą lokatą. Po pętli ustronianin narzekał na problemy z prowadzeniem swojej Hondy Civic, spowodowane najprawdopodobniej uszkodzeniem półosi lub niewłaściwą geometrią zawieszenia. Trzeci rezultat, na wiodącym w znacznej części pod górę oesie Oderne, wywalczyli Adam Wrocławski i Marek Dobrowolski. Ten wynik dał im prowadzenie w zawodach. Na dwa oesy przed metą Wrocławski ma 3,2 sekundy przewagi nad Maciejem Sordylem. Trzecie miejsce w generalce utrzymuje Szymon Żarłok. Jego najgroźniejszy rywal – Damian Kostka jest szósty, a od Żarłoka dzielą go jeszcze Grzegorz Ciombor (4. miejsce) oraz Dominik Cholewa (5. lokata).

W PPC, z niewielką przewagą, prowadzą Łukasz Godula i Daniel Nowak. Sergiusz Lisowski z Piotrem Czerkaskim (Citroen Saxo) tracą do nich 3,2 sekundy. Trzecie miejsce zajmuje rodzinny duet – ojciec i syn, czyli Bartłomiej oraz Grzegorz Bębenek (Citroen Saxo).

Na finałowej pętli Rajdu Grodzkiego zawodników czeka jeszcze blisko 15 km rywalizacji na wymagających oesach w Beskidzie Niskim.