Rowiński, Rybka i Wypych wygrywają Rajd Grodzki,

IMG_0067Artur Rowiński, pilotowany przez Magdalenę Tokarską okazał się najszybszym kierowcą w stawce Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Za załogą Audi Quattro  sklasyfikowano duet Krzysztof Głowała i Mateusz Głowała, w samochodzie Mazda 323GTX. Podium uzupełniła załoga ELEFANT/Ernest Kornobis w BMW 318is. Z pucharowej stawki jedynie 9 załóg dotarło do mety rajdu. Dwie Łady VFTS, prowadzone przez Tomasza Curyło i Witolda Molickiego wypadły na odcinkach 1 i 4. Awarię pokonały Renault 5 GT Turbo Pawła Wysockiego i Poloneza Mieczysława Galanta.

W stawce zawodników zgłoszonych do rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia bezkonkurencyjny okazał się jadący Citroenem Saxo Krzysztof Rybka, pilotowany przez Krzysztofa Grzesika. Reprezentanci Automobilklubu Galicyjskiego o ponad 23 sekundy pokonali Roberta Długopolskiego i Pawła Piczaka, korzystających z Mitsubishi Lancera EVO 9, zgłoszonego w klasie RO 4WD. Trzeci rezultat osiągnęła załoga Konrad Strzeżysz/Olga Goźlińska w Hondzie Civic. W Gościach najszybsi byli Krzysztof Dominik i Ryszard Chlebowski w Hondzie Civic. Na drugim miejscu przyjechali Przemysław i Barbara Gosztyła w Oplu Astra. Rajd Grodzki można śmiało nazwać nieoficjalną rundą Pucharu Peugeota i Citroena, który rozgrywany jest w ramach RSMŚl, bo na starcie stanęła niemal cała stawka pucharowiczów ze Śląska. Warto również odnotować, że żaden z zawodników nie odpadł z rywalizacji.

II Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS została zdominowana przez Adama Wypycha i Łukasza Stępnia, którzy na swoim koncie zapisali pięć z sześciu rozegranych odcinków. Za Hondą Wypycha zostali sklasyfikowani Michał Podsiadło i Patryk Kielar w Renault Clio oraz Bartosz Kowalski i Artur Łęczycki w Oplu Astra. Zawodnicy SKJS najliczniej stawili się na starcie rajdu, jednak aż siedmiu z nich nie dotarło do mety rajdu.