Zaproszenie zawodników RSMŚl na 2 Rajd Grodzki

grafikaJak poinformował serwis Rajdy24.pl pan Marek Sitek, Prezes Automobilklubu Bieckiego, organizator podjął decyzję o tym by załogi, które nie mogły wystartować w Rajdzie Oświęcimskim, mogły wystartować w 2. Rajdzie Grodzkim ze wpisowym na poziomie obniżonym do końca terminu zgłoszeń. Ten upływa już w poniedziałek, 22 sierpnia 2016 (godz. 24:00). Wszystkie załogi z RSMŚl, które zgłoszą się na Rajd Grodzki będą mogły skorzystać z wpisowego na poziomie pierwszego terminu zgłoszeń.

Chcemy, by zawodnicy RSMŚl mogli pojechać rajd tej samej rangi Mistrzostw Okręgu, jedynie tydzień później i by nie ponosili dodatkowych kosztów. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Biecz jest blisko, a rajd zapowiada się wyśmienicie – powiedział Prezes Sitek.

Po nieudanym starcie z Małopolską Policją w ubiegłym roku tegoroczny 2. Rajd Grodzki zapowiada się w tym roku jako bardzo ciekawa impreza rajdowa, z silną obsadą startujących, zarówno w Mistrzostwach Okręgu, jak i Historycznym Rajdowym Pucharze Polski. Łącznie z SKJS spodziewanych jest około 70 załóg.

Tym razem z zatwierdzeniem planu zabezpieczenia nie było żadnych problemów a Podkarpacka Policja i lokalne gminy udzieliły znacznej pomocy w organizacji rajdu. Organizatorzy przygotowali fantastyczną trasę o długości ok. 40 km oesowych i tylko ok. 90 km dojazdówek. Odcinki mają od 5,5 do 7 km i są pokonywane trzykrotnie. Oesy idą głównie poza trenami zabudowanymi. Za konfigurację trasy organizatorzy zebrali już wiele pochwał jeszcze przed rajdem.

Rajdy24.pl będzie informował o przebiegu Rajdu Grodzkiego, który może istotnie wpłynąć na klasyfikację punktową Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Wiele załóg ostrzy sobie zęby na pierwszy (choć nieoficjalny) tytuł mistrza Polski w rajdach historycznych. Jak powiedział nam koordynator HRPP Mirosław Miernik, już w przyszłym sezonie cykl HRPP ma szanse otrzymać formalną rangę Mistrzostw Polski.