WYPOWIEDŹ PREZESA AUTOMOBILKLUBU BIECKIEGO

marekW imieniu swoim, jak również organizatorów zapraszam wszystkich zawodników, kibiców oraz sympatyków na 2 Rajd Grodzki, będący 5 rundą Historycznego Rajdowego Pucharu Polski, 2 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz 2 rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS-e. Powyższy rajd jest organizowany przez Automobilklub Biecki oraz przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w Jaśle.

Chciałabym w tym miejscu zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału ww. rajdzie, gdzie postaramy się zapewnić wspaniałą zabawę, jak również rywalizację na odcinkach specjalnych na terenie Powiatu Jasielskiego. Odcinki specjalne dla  HRPP oraz RO to
OS Trzcinica 7,00 km oraz OS Lipnica 5,60 km. Jest to w sumie 37,80 km ścigania się. Kolejno dla zawodników startujących w SKJS przygotowaliśmy odcinki o długości 2,90 km oraz 3,00 km, czyli w sumie 17,70 km.

Odbiór administracyjny, badanie kontrolne odbędzie się w dniu 27 sierpnia na terenie Miasta Biecz, jak również Honorowy Start dla wszystkich uczestników odbędzie się o godz. 19.00
z bieckiego rynku. Start do rajdu odbędzie się  natomiast w dniu 28 sierpnia o godzinie 9.00
z Trans –Wieru w Jaśle.

Chciałbym tutaj podkreślić że na dzień dzisiejszy Automobilklub Biecki posiada już stosowne zgody na zorganizowanie rajdu, tak że rajd odbędzie się  na 90%, teraz tylko czekamy na zgłoszenia zawodników i mamy nadzieję, że listy zgłoszeń będą zapełnione w 100%, by impreza odbyła się z jak  największą frekfencją.

Składam serdeczne podziękowania na ręce władz samorządowych za pomoc
w organizacji:

Za objecie Patronatu Honorowego dla:

Burmistrza Biecza Pana Mirosława Wędrychowicza
Burmistrza Jasła Pana Ryszarda Pabiana

Za udział w komitecie honorowym:

Starosta Gorlicki Pan Karol Górski
Starosta Jasielski Pan Mariusz Sepioł
Wójt Gminy Skołyszyn Pan Zenon Szura
Wójt Gminy Jasło Pan Stanisław Pankiewicz
Wójt Gminy Brzyska Pan Rafał Papciak

Podziękowania również składam dla Policji, Straży Pożarnej oraz  Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu Jasielskiego za pomoc w zabezpieczeniu Rajdu.

Dziękuję również wszystkim członkom i sympatykom Automobilklubu Bieckiego, Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle, jak również członkom innych klubów, którzy pomagają nam w organizacji rajdu.

Zawodnikom życzę samych sukcesów oraz bezpiecznego zakończenia zawodów. Wszystkich kibiców proszę o gorące powitanie i dopingowanie zawodników, zachowanie dyscypliny i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Do zobaczenia na 2 Rajdzie Grodzkim.